Duben 2016

Morana a Vesna - návrat ke kořenům

4. dubna 2016 v 19:13 | Merethe |  Fotografie
Jsem původem vlastně jižní Slovanka, ale už jsem přes pár generací mých matek splynula tolik se západními, že jsem si dovolila sebe převtělit do Vesny a svou ochotnou kamarádku do Morany.
Obě máme dost splihlé vlasy, a to hlavné kvuli tomu, že máme na chalupě dost tvrdou vodu... A to vedro tenkrát. Stačilo chvilku postát bez bot na cestě a už byla přispálená chodidla.
Co se dá dělat. Ani kostýmy nejsou kdovíjak profesionální, ale nakonec to nedopadlo vlastně vůbec zle, řekla bych.Vzpomněla jsem si na léto

4. dubna 2016 v 18:48 | Merethe |  Slova
Že jsem tu dlouho nebyla? Co na tom... Přitom jediný důvod byl chronický nedostatek času a následky dlouhodobého stresu, který mi od září blokoval všechny kloudné kreativní myšlenky.
Nevím, jestli jsem to tady už zmiňovala, ale léto v lásce nemám. Nesnáším vedro, bytí v plavkách a v obecně krátkém oblečení, nošení slunečních brýlí a tmavnutí mé kůže, která je už tak dost snědá. Tak proč jsem se najednou vyhrabala ze začarovaného kruhu beznaděje, a lehké deprese na obzoru, pomocí léta? Jednoduše protože tehdy ten stres nebyl. Nemusela jsem dělat věci na poslední chvíli, lidé mi podávali zakázky dostatečně dopředu na to, abych je zvládla dodělat nejen včas, ale i kvalitně... Plus nikdo neměl svátek ani narozeniny, takže jsem měla taky o starost méně, ale to je vedlejší.
No, zpět k věci, našla jsem fotky z letního focení na téma Morana a Vesna, kde díky svým kudrnatým vlasům zatupuji paradoxně právě bohyni jara (celou sérii si můžete prohlédnout v následujícím článku).
Je zvláštní, že i přes to, že je na této fotce vidět úplně všechno, co na svém těle nemám ráda, je tato fotka jako taková moje oblíbená.
Neřekla bych, že jsem kdovíjaký narcis. Prostě v ní sama sebe vídm výjimečně jako celkem hezkou a silnou, nezávislou ženu. Která dýchá.
Jedinou smůlou je fakt, že v místě focení (Záblatí u Vodňan) teče pro moje vlasy příliš tvrdá voda, tudíž jsem z nich měla spíše chemlon, než své typické ovčí kudrny.


Tak tedy snad proto už mám zase chuť žít, pít čaj, péct, fotit, malovat, tvořit... A další pěkná informace je ta, že jsem se úplnou náhodou stala majitelkou fotoaparátu Rolleiflex Compur, ještě z tehdejší Výmarské republiky, a malého plastového foťáčku Smena ze Sovětského svazu.